среда, 20. март 2019. Вести денес: 46
home Вести

Експлозија на воениот аеродром во сирискиот град Хама

Експлозија на воениот аеродром во сирискиот град Хама

Силна експлозија одекна на воениот аеродром во градот Хама, на северозападниот дел на Сирија, јавија сириските државни медиуми.

Причината за силната експлозија, која уследила по седијата послаби експлозии во близина на аеродромот, засега не е позната.

Сирискиот центар за мониторинг на човекови права со седиште во Лондон, пак, соопшти дека се слушнале експлозии во близина на аеродромот во Хама, но и во самиот град.

(Миа)