сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 85
home Вести

Експлозија на проектили во Багдад каде се наоѓа американската Амбасада

Експлозија на проектили во Багдад каде се наоѓа американската Амбасада

Проектил експлодира во силно обезбедуваната Зелена зона во ирачкиот главен град Багдад во близина на американската Амбасада, јави Ал Арабија.

Сите улици кон зградата на американската Амбасада се затворени.

Дел од западните медиуми јавија за експлозии на два проектила. Две ракети експлодираа во ирачка база во која се сместени и американски војници. Тоа го соопштија официјални претставници на силите за безбедност на Ирак.

Коронавирус