вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Експлозија на гас во Балтимор, урнати неколку куќи, една жена загина

Експлозија на гас во Балтимор, урнати неколку куќи, една жена загина

Жена загина во експлозија на гас во Балтимор, неколку лица се повредени, и неколку куќи се уништени.

Најмалку пет лица се заробени под урнатините, јави ТВ Фокс, повикувајќи се на локалните медиуми.

Брза помош и пожарникари се на местото на експлозијата.

Според првичните информации, станува збор за експлозија на гас.