вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 18
home Вести

Експлозии и истрели во близина на воената болница во Кабул

Експлозии и истрели во близина на воената болница во Кабул

Најмалку две силни експлозии одекнаа, а потоа се слушнаа и истрели во близина на воената болница во главниот град на Авганистан, Кабул.

Се уште се непознати причините за експлозијата во близина на болницата Сардар Мохамад Дауд Кан.

Исто така нема информации дали во инцидентот има жртви.

Коронавирус