петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 171
home Вести

Експлодираше гасовод: Голем пожар во предградие на Истанбул

Експлодираше гасовод: Голем пожар во предградие на Истанбул

Во реонот на предградието Силивири во Истанбул, денеска експлодираше гасовод за време на изградба на пат, објави Си-Ен-Ен Турк.

Експлозијата предизвикала голем пожар, и на местото се испратени неколку противпожарни возила.

Засега нема информации за загинати или повредени, а причината за оваа експлозија не е позната.

Коронавирус