сабота, 25. мај 2019. Вести денес: 86
home Вести

Економскиот советник на Трамп имал срцев удар

Економскиот советник на Трамп имал срцев удар
POWER LUNCH -- Pictured: Larry Kudlow, conservative economist and former host of CNBC's "The Kudlow Report," considering a Senate bid against Senator Blumenthal, shown here in an interview on September 15, 2015 -- (Photo by: Adam Jeffery/CNBC/NBCU Photo Bank)

Главниот економски советник на американскиот претседател Доналд Трамп, Лери Кадлоу имал „многу благ“ срцев удар, соопшти денеска Белата куќа.

-Нашиот голем Лери Кадлоу, кој многу напорно работеше на трговијата и економијата, само што имаше срцев удар, потврди Трамп на својот профил на Твитер, неколку минути пред состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур.