петок, 24. септември 2021. Вести денес: 20
home Вести

ЕК потврди дека поднеле тужба против Астра Зенека

ЕК потврди дека поднеле тужба против Астра Зенека

Европската комисија потврди денеска дека во петокот поднеле тужба против производителот на вакцини Астра Зенека.

Тужбата е поради непочитување на прелиминарниот договор за набавка на вакцини во земјите на Европската унија.

Коронавирус