понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 120
home Вести

Едно лице загина при пожар во трговски центар во Москва

Едно лице загина при пожар во трговски центар во Москва

Во пожарот што изби во еден трговски центар во источниот дел од Москва загина едно лице.

Во тек е евакуација на посетителите.

Трговскиот центар е на четири ката и има површина од 6.000 метри квадратни. Објектот работи од 2009 година.

Пожарот изби во момент кога трговските центри во Русија се под инспекции поради пожарот во Кемерово, при што загинаа 64 луѓе, од кои 41 дете.

Коронавирус