петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 132
home Вести

Едно лице загина, едно исчезна при падот на авионот во Атланта

Едно лице загина, едно исчезна при падот на авионот во Атланта

Едно лица загина, а едно се води за исчезнато по падот на мал авион во близина на Атланта, во американската држава Џорџија, соопштија властите.

Авион од типот Парпер ПА-28 се урна врз една куќа веднаш по полетувањето од локалниот аеродром кај Атланта. Во моментот на несреќата во куќата немало никој.

За време на несреќата било магловито.

Коронавирус