петок, 29. јули 2022. Вести денес: 77
home Вести

Една жртва во несреќа со мал авион во Италија

Една жртва во несреќа со мал авион во Италија

Едно лице загина, а три се повредени во несреќа со мал авион во близина на италијанскиот град Бергамо.

Несреќата се случила кај еден аероклуб, јавија локалните медиуми.

Во авионот „цесна“ кој тргнал кон Венеција, биле 52-годишен маж и неговите три ќерки од кои едната, на 15 години, загинала во несреќата.

Коронавирус