недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 113
home Вести

Единаесет бездомници загинаа во пожар, трагедија во Јапонија

Домот бил сместен во трикатница изградена од дрво, низ која пожарот бргу се проширил.
Единаесет бездомници загинаа во пожар, трагедија во Јапонија

Најмалку 11 лица загинале во пожар во дом за повозрасни бездомници во јапонскиот град Сапоро, јави новинската агеција ДПА.

Домот бил сместен во трикатница изградена од дрво, низ која пожарот бргу се проширил.

Пожарникарите успеале да спасат пет лица сместени во домот. (МИА)

Коронавирус