вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 103
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Еден загинат, тројца се повредени при експлозијата во седиштето на безбедносната служба во северна Русија

Еден загинат, тројца се повредени при експлозијата во седиштето на безбедносната служба во северна Русија

Експлозија одекна пред седиштето на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во северниот град Архангелск.

-Едно лице подлегна на повреди, а уште тројца се во хоспитализирани, рече локалниот гувернер.

Инцидентот се случи денеска изутрина по локално време и во него загина човек кој не е вработен во агенцијата. (МИА)

Коронавирус