понеделник, 20. мај 2019. Вести денес: 101
home Вести

Еден загинат, тројца повредени во експлозија во Анкара

Еден загинат, тројца повредени во експлозија во Анкара

Едно лице загина, а тројца се повредени во неконтролирана експлозија на динамит при изведување градежни работи во Анкара, јави Си-Ен-Ен Турк..

Инцидентот се случи утринава во областа Алтиндаг.

Во областа на инцидентот испратени се амбулантни и противпожарни возила.

МИА