понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 173
home Вести

Еден загинат и четворица повредени во престрелка северно од Копенхаген

Еден загинат и четворица повредени во престрелка северно од Копенхаген

Еден човек загина, а четворица се повредени во престрелка што синоќа се случила северно од Копенхаген, соопшти данската полиција.

Полицијата претпоставува дека инцидентот бил резултат на конфликт меѓу две локални банди.

Локалните властите сè уште го бараат осомничениот или осомничените.

Според полицијата, меѓу повредените нема случајни минувачи. (МИА)

Коронавирус