среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Џонсон вети создавање „инфраструктурна револуција“

Џонсон вети создавање „инфраструктурна револуција“

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска вети дека ќе обезбеди „инфраструктурна револуција“, која може да и помогне на Велика Британија да се спаси од економското уништување поради новиот коронавирус.

– Тоа е програма за работни места, работни места, работни места, бидејќи против градење, градење, градење … ние ќе ги добиеме работните места, кои и се потребни на оваа нација, истакна Џонсон во својот говор, ветувајќи „инфраструктурна револуција која ќе дозволи да се стави крај на хроничниот неуспех на британската држава да изгради доволно домови“. 

Парламентарни избори 2020