недела, 9. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Џонсон: Се очекуваат добри трговски решенија со ЕУ

Џонсон: Се очекуваат добри трговски решенија со ЕУ

Се очекуваат добри постбрегзит трговски решенија со ЕУ, но и доколку не бидат постигнати тогаш постојат други одлични солуции, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон.

Тој истакна дека на постигнувањето договор со ЕУ гледа со поголем оптимизам за разлика од Мишел Барние, европскиот преговарач за постбрегзит договори и усогласувања.

Коронавирус