четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 61
home Вести

Џонсон постигна финансиски договор со сопругата за развод

Џонсон постигна финансиски договор со сопругата за развод

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Марина Вилер денеска постигнаа финансиски договор за развод, покажуваат судските документи.

Адвокатите на Џонсон и Вилер присуствуваа на краткото приватно рочиште пред Централниот семеен суд во Лондон.

Коронавирус