сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 28
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Џонсон ќе ги објави чекорите за ублажување на мерките

Џонсон ќе ги објави чекорите за ублажување на мерките

Британскиот премиер Борис Џонсон во текот на денот ќе ги претстави следните чекори за ублажување на вонредните мерки воведени поради пандемијата со новиот коронавирус.

Новите мерки треба да стапат на сила на 1 јуни.

Велика Британија е подготвена да започне со олеснување на мерките и, најверојатно, наскоро ќе овозможи поголем контакт меѓу милиони луѓе кои ги поминале најголем дел од последните недели дома.

Парламентарни избори 2020