вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Џо Бајден во Белата куќа подготви креветче за неговиот 10-месечен внук

Џо Бајден во Белата куќа подготви креветче за неговиот 10-месечен внук

Џо и Џил Бајден ја претвораат Белата куќа во вистински дом.

Имено, претседателот и првата дама се преселија во нивната резиденција пред само три недели и веќе додадоа голем број лични детали – вклучувајќи и удобно сместување за најмладиот член на нивното семејство. Нивниот десетмесечен внук Бо, син на Хантер Бајден, веќе доби свое креветче во Белата куќа.

– Порано имавме два кревети дома, сподели претседателот во интервју за магазинот “Пипл”, додавајќи: Внуците ги надминаа своите деца. Иако, сега имаме едно десетмесечно мало момче!

Џил Бајден додаде: “Значи, има соба со креветче!”

Задржувањето на нивното семејство близу е приоритет за семејството Бајден, а тоа беше потврдено на Денот на инаугурацијата, кога децата и внуците беа со нив.

– Семејството е почеток, средина и крај за нас, објасни 78-годишниот претседател.

Тој исто така откри дека ја украсиле новата куќа со семејни слики и книги и дека донеле мебел од нивниот претходен дом, пишува „Today“.

ЕУРО 2020

Македонија