сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 101
home Вести

Џо Бајден вакциниран против корона вирус во живо на телевизија

Џо Бајден вакциниран против корона вирус во живо на телевизија

Новиот претседател на САД, Џо Бајден и неговата сопруга Џил денеска примија вакцина против корона вирус.

Бајден пред медиумите ја прими вакцината на „Фајзер“ во програма во живо, и подоцна рече дека неговата сопруга вакцината ја примила исто така денеска.

Веднаш по вакцинирањето, Бајден се обрати до јавноста повикувајќи ги граѓаните во текот на празниците да продолжат да ги почитуваат епидемиолошките мерки и советите на стручњаците.

Коронавирус