четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 155
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Две лица загинаа во експлозија во Франција

Две лица загинаа во експлозија во Франција

Две лица загинаа во експлозија, најверојатно предизвикана од протекување на гас, во зграда во францускиот град Анеси.

Се уште се извршува идентификација на телата кои се пронајдени во станот, но најверојатно станува збор за постар брачен пар.

Пет станари од зградата, како и еден пожарникар се повредени и хоспитализирани.

МИА

Коронавирус