среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 155
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Две лица загинаа, а петмина се повредени при уривање на француски воен хеликоптер на Пиринеите

Две лица загинаа, а петмина се повредени при уривање на француски воен хеликоптер на  Пиринеите

Француски воен хеликоптер Кугар за време на тренажен лет денеска се урна во Пиринеите, при што двајца загинаа, а пет лица се повредени,  јави дописникот на МИА.

Хеликоптерската несреќата се случила околу 16 часот и 30 минути по локално време,  на околу 22 километри  североисточно од Тарб.

Повредените се хоспитализирани во Тарб и во Тулуз.

Коронавирус