петок, 17. септември 2021. Вести денес: 10
home Вести

Две лица убиени, тројца повредени во оружен напад во Ајдахо

Две лица убиени, тројца повредени во оружен напад во Ајдахо

Најмалку две лица загинаа, а три се повредени во оружен напад во станбен комплекс за стари лица во Калдвел, во американската сојузна држава Ајдахо.

Полицијата соопшти дека по дојавата за нападот, на местото на инцидентот биле пронајдени повеќе жртви.

Меѓу повредените има и еден полицаец, а осомничениот е убиен.

Засега не е познато дали жртвите живееле во зградата, каде што бил извршен нападот. (МИА)

Коронавирус