четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Две лица повредени при напад во Брисел

Две лица повредени при напад во Брисел

Две лица се повредени со огнено оружје утрово во Брисел, соопшти бриселската полиција.

Наведе дека нападот се случил на улицата Кроа де Фер, како и дека се трага по напаѓачите. Повредените лица се хоспитализирани.

Нападот бил извршен од страна на пет или шест лица кои успеале да побегнат со автомобил.

Истрагата за случајот е во тек.

Коронавирус