сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 52
home Вести

Две лица избодени со нож во трговски центар во Шведска

Две лица избодени со нож во трговски центар во Шведска

Едно лице е уапсено во шведскиот град Вестерас откако во еден трговски центар нападна две лица со остар предмет.

Жртвите се хоспитализирани, а едниот од нив има тешки телесни повреди.

Во полицискиот извештај се наведува дека нападот е квалификуван како обид за убиство.

Шведската полиција не објави повеќе детали за инцидентот во Вестерас, што е лоциран 90 километри западно од Стокхолм.

Коронавирус