петок, 3. април 2020. Вести денес: 7
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Двајца загинати: Воз излета од шините кај Мелбурн

Двајца загинати: Воз излета од шините кај Мелбурн

Две лица загинаа, а неколку се повредени кога патнички воз излета од шините кај Мелбурн, соопшти австралиската полиција.

Несреќата се случила синоќа, на околу 50 километри од Мелбурн.

Возот, во кој се наоѓале околу 160 патници, патувал од Сиднеј за Мелбурн.

Весникот „Ејџ“, повикувајќи се на Службата за итна помош, пишува дека пет лица се префрлени во болница, а неколку се полесно повредени.

Коронавирус