сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 54
home Вести

Двајца загинати при пад на авион на Националната гарда на САД

Двајца загинати при пад на авион на Националната гарда на САД

Два лица загинаа денеска при уривање на товарен авион од типот Ц-130 на Националната гарда на САД во близина на аеродромот во градот Савана во американската сојузна држава Џорџија.

Локалната агенција за вонредни состојби на округот Четем информира дека авионот се урнал покрај крстосница на два автопати.

Засега нема информации за причините за падот на авионот.