сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Двајца загинати при експлозија на бомба во близина на пирамидите во Гиза

Двајца загинати при експлозија на бомба во близина на пирамидите во Гиза

При експлозија на бомба поставена на пат во близина на Пирамидите во Гиза загинаа најмалку две лица, јави германската новинска агенција ДПА.

Според египетските медиуми, бомбата била активирана во моментот кога поминувал автобус со туристи.

Коронавирус