четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 45
home Вести

Два земјотреса ја стресоа Австрија

Два земјотреса ја стресоа Австрија

Два земјотреса, со јачина на ударот од 4,9 и 4,6 степени според Рихтеровата скала, денеска погодија област во близина на Виена, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Во моментов нема податоци за потенцијална штета.

На социјалните мрежи, граѓаните на Виена известуваат дека го почувствувале тресењето на тлото.

Локални избори 2021