понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Драстично зголемување на бројот на заразени со коронавирус во Шпанија

Драстично зголемување на бројот на заразени со коронавирус во Шпанија

Бројот на заразени од новиот коронавирус во Шпанија денеска драстично се зголеми, објави Би Би Си.

Според последните информации, потврдени се нови 1.500 случаи на Ковид-19, со што бројот на заболени лица во Шпанија достигна над 5.700.

Шпанија е најпогодена земја од новиот коронавирус, веднаш по Италија.

Коронавирус