четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Драматично: Мисицата на Африка во пламен, се запали нејзината коса (ВИДЕО)

Драматично: Мисицата на Африка во пламен, се запали нејзината коса (ВИДЕО)

На африканската убавица Доркас Касинда и се запали периката во моментот кога требаше да ја преземе круната после прогласувањето на победата.

Овој драматичен момент го одбележа финалето на натпреварувањето за Мис Африка.

На убавицата и честиташе минатогодишната победничка Гасенгва Балопи од Боцвана кога жарче од пиротехниката падна во нејзината перика и се запали. Следуваа ужасни крици, бидејќи делуваше дека девојката би можело да изгори.

За среќа, Доркас помина без повреди.

„Добро сум. А мојата коса….И таа е добро. Сега се чувствувам добро. Ви благодарам“ – напишала таа на Твитер.

Коронавирус