петок, 30. септември 2022. Вести денес: 62
home Вести

ДРАМАТИЧНИ ФОТОГРАФИИ: Патниците преживеаја благодарение на неверојатна среќа (ФОТО)

ДРАМАТИЧНИ ФОТОГРАФИИ: Патниците преживеаја благодарение на неверојатна среќа (ФОТО)

На интернет се појавија и фотографии и снимки што го прикажуваат патничкиот авион кој имал неуспешно слетување и завршил на калливите карпи надвиснат над Црното Море.

Патнички авион се излизгал од замрзнатата аеродромска писта по слетувањето во турската провинција Трабзон, информираат светските медиуми.

Станува збор за патнички авион од типот „Боинг 737-800″ на „Пегаз ерлајнс”, кој летал од Анкара за Трабзон.

На драматичните снимки, се гледа дека на авионот заглавен во калта му отпаднал еден мотор, а од кабината на пилотите излегува чад.

Коронавирус