петок, 27. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Драматична снимка од Шпанија: Авион се сруши во море (ВИДЕО)

Драматична снимка од Шпанија: Авион се сруши во море (ВИДЕО)

Шпанските итни служби добиле бројни повици за наводен пад на авион кој припаѓа на шпанскиото воено воздухоплодство.

Авионот се срушил во море на југосточнот шпански брег кај одмаралиштето Манга де Мар Мехор.

Итните служби соопштиле дека чамци се веќе на пат кон местото на несреќата.

Коронавирус