четврток, 13. август 2020. Вести денес: 115
Во живо

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Вести

Драма во живо: Новинарка ограбена додека известувала пред камера (ВИДЕО)

Драма во живо: Новинарка ограбена додека известувала пред камера (ВИДЕО)

Новинарката на Си-Ен-Ен, Друна Маседо била нападната додека известувала за поплавите во Сао Паоло, откако и се заканил маж со нож.

Тој од новинарката која се вклучуваше во живо на ТВ програма ги побара двата мобилни телефони. Тој и пријде од позади додека разговараше со водителот во студиото.

-Многу се исплаши, но добро е, истакна водителот Рафаел Коломбо.

Тој вели дека не било возможно веднаш да сфати што се случува и оти тоа го увиделе кога го „сечеле“ видеото.

Објасни дека најпрво се чинело оти напаѓачот е бездомник кој сакал да проси.

-Подоцна во редакција ни кажа дека ги барал телефоните, истакна тој.

Коронавирус