четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 60
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Вести

Драма во воздухот над Русија: Авион со 173 патници кружи над Краснојарск, бара принудно слетување

Драма во воздухот над Русија: Авион со 173 патници кружи над Краснојарск, бара принудно слетување

Авион од типот Боинг 737 кружи над рускиот град Краснојарск и се подготвува принудно да слета бидејќи на кокпитот на авионот е напукнато стаклото.

Во авионот се 173 патници и членови на екипажот кои се на реалција од сибирскиот град Новосибирск кон јужниот кинески град санџи.

Пилотот штом забележал напукнато стакло побарал принудно да слета на аеродромот во Краснојарск.