петок, 29. јули 2022. Вести денес: 43
home Вести

Драма во Љубљана: Полицијата и демонстрантите си ги одмеруваат силите, состојбата врие (ВИДЕО)

Драма во Љубљана: Полицијата и демонстрантите си ги одмеруваат силите, состојбата врие (ВИДЕО)

Во Љубљана дојде до судири меѓу демонстранти и полиција за време на протестите за кои стои организацијата „Анонимус Словенија“.

Маскирана група на луѓе се судри со полициски сили на Плоштадот на Републиката, а целата ситуација се претвори во драма, пренесува словенечко „Дело“.

Полицијата користеше водени топови и солзавец за растерување на демонстрантите.

Коронавирус