четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 182
home Вести

Драма пред Белата куќа: Човек се запали, реагираше тајната служба! (ВИДЕО)

Драма пред Белата куќа: Човек се запали, реагираше тајната служба! (ВИДЕО)

Вистинска драма се одиграла околу пладне по локално време недалеку од Белата куќа во Вашингтон кога човек се запалил и трчал по тревата додека не реагирала полицијата од паркот.

На непознатиот маж на лице место му е укажана прва помош но со сериозни повреди е префрлен во најблиската болница.

Во соопштението на Тајната служба на САД се наведува дека службениците реагирале во рок од неколку секунди и дека мажот е пренесен во болница.

Коронавирус