петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Добиле близнаци па ги крстиле Ковид и Корона (ФОТО)

Добиле близнаци па ги крстиле Ковид и Корона (ФОТО)

На 27-ми март во болница во Индија на свет дојдоа близнаци. Веста за нивните имиња кои што им ги дале родителите го заобиколи светот.

Имено, тие му ги дале имињата Ковид и Корона. Родителите на близнаците рекле дека со давањето на овие имиња сакале предизвикаат нешто позитивно за време на пандемијата која го зафати целиот свет.

-Ги благословив близнаците со имињата со Ковид и Корона за да го олеснам стравот кој што завладеа кај луѓето и да го направам овој момент незаборавен, рекла мајката на близнаците за “Express Neës Service”.

Инаку, среќните родители добиле ќерка и синче.

Коронавирус