понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 178
home Вести

Девојка силувана од 14 мажи се самозапали и се бори за живот

Девојка силувана од 14 мажи се самозапали и се бори за живот

Една девојка од Индија се самозапали откако нејзиниот татко ја продал за повеќе од 100 евра на човек кој ја силувал со своите пријатели.

Според „Дејли мејл”, девојката има околу дваесет години, и таа презела екстремна мерка откако полицијата не сторила ништо кога станува збор за овој случај.

Сега е во болница во Газиабад, недалеку од Делхи, и се бори за живот. 80% од нејзиното тело беше изгорено.

Страшната снимка од моментот кога гореше беше објавена на социјалните мрежи. На видеото вели дека ја обвинува полицијата дека не презела ништо.

Полицијата, исто така, одговори на обвинувањата на шефот на Женската комисија во Делхи, Сват Маливал, наведувајќи дека полицијата не ја одбила девојката, туку дека истрагата е во тек.

Исто така, според првите информации, полицијата идентификувала 14 лица осомничени за силување, но никој не бил уапсен.

Сега тие истражуваат дали девојката сама се запалила или можеби некој друг го сторил тоа.

Коронавирус