сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 18
home Вести

Деветмина убиени од бомбаш-самоубиец во Чад

Деветмина убиени од бомбаш-самоубиец во Чад

Бомбаш-самоубиец уби девет цивили во село во Западен Чад.

Областа во минатото беше поле на дејствување на џихадистичката група Боко Харам, објави денеска армијата.

Нападот се случил ноќеста во селото Каига Кинџирија.

Коронавирус