сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 7
home Вести

Деведесет и две жртви на грип во Романија

Деведесет и две жртви на грип во Романија

Бројот на жртви од грип во Романија достигна 92 лица, според податоците на Националниот институт за јавно здравје.

Последната жртва е 64-годишен маж од округот Констанца, за кого е потврдено дека имал вирус од типот А.

Човекот имал хронични медициски состојби и не бил вакциниран против грип.