вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 138
home Вести

Детали за акцијата во Дубровник: 500 килограми кокаин пронајдени во контејнер со банани

Детали за акцијата во Дубровник: 500 килограми кокаин пронајдени во контејнер со банани

Дубровничката полиција заплени рекордна количина кокаин. Станува збор за околу 500 килограми кокаин што бил доставен во контејнер со банани.

Огромната количини на кокаин е откриена од цариниците при редовни контроли на контејнери.

Во последните месеци, пристаништето Плоче се претвори во порта за дилерите на дрога за увоз на кокаин поради слабата контрола.

Од крајот на јануари, кога започна интензивната полициска акција до денес запланети се над 700 килограми кокаин.

Коронавирус