понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

ДЕТАЛИ: Мајката која ги однесе во смрт своите деца ја испланирала несреќата (ВИДЕО)

ДЕТАЛИ: Мајката која ги однесе во смрт своите деца ја испланирала несреќата (ВИДЕО)

Американците се згрозени од смртта на осумчленото семејство од Калифорнија.

Океанот го исфрли телото на 12 годишната Киери Харт, а уште пет тела, на нејзините родители и браќа и сестри се најдени покрај брегот.

Мајката Џенифер Харт на 39 годишна возраст заедно со своите шест посвоени деца и сопругот, со џип се урнала од висока карпа во океанот.

Истрагата покажа дека Џенифер била под дејство на алкохол, а во телата на децата имало висока концентрација на лек за алергија што предизвикува поспаност.

Според софтверот во џипот, несреќата била испланирана и со намера за самоубиство.

Неколку дена пред несреќата, имало пријава во центарот за социјални грижи за родителска немарност.

Коронавирус