четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Ден по трагедијата: Голема тага на местото во Лестер (ФОТО)

Ден по трагедијата: Голема тага на местото во Лестер (ФОТО)

Сопственикот на Лестер, Вичај Шривадханапрабха настрада синоќа по пад на хеликоптер.

Фотографиите кои доаѓаат од местото ден по големата трагедијата оставаат без зборови.

Голем број луѓе се упатија пред „Кинг Пауер“ стадионот за да положат цвеќе и да изразат жалење поради големата трагедија.

 

Коронавирус