среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Демонстрантите во Париз запалија филијала на „Банк де Франс“

Демонстрантите во Париз запалија филијала на „Банк де Франс“

Демонстрантите против законот за „општа безбедност“ во Париз запшалија филијала на „Банк де Франс“, јави дописникот на МИА.

На ѕидот на зградата беше испишано и „А“ за „Анархија“. Запален е киоск на плоштадот. А се гледаат и демонстранти кои позираа со знак: „Не за полициската држава“.

Во исто време, префектурата  на Твитер објави дека е опожарен и ресторан на плоштадот.  (МИА)

Коронавирус