вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Дејли меил: Британската Влада ќе воведе карантин мерки за патниците кои доаѓаат од Белгија

Дејли меил: Британската Влада ќе воведе карантин мерки за патниците кои доаѓаат од Белгија

Британската Влада ќе воведе карантин мерки за патниците кои доаѓаат од Белгија, поради зголемување на бројот на случаи на заразени со новиот коронавирус во таа држава, објави Дејли меил.

Се очекува министрите да ги одобрат карантин мерките на состанок што се очекува да се одржи наскоро.

Министерот за транспорт одби да ги коментира тие наводи на весникот.

Велика Британија веќе воведе 14-дневен карантин за патници од Шпанија и Луксембург. (МИА)