среда, 23. септември 2020. Вести денес: 59
home Вести

Дедо си ги потпалил пантолоните во тоалет на виенски музеј, сакал тајно да испуши цигара

Дедо си ги потпалил пантолоните во тоалет на виенски музеј, сакал тајно да испуши цигара

Посетител на виенскиот Музеј за применета уметност кој бил на 91-годишна возраст, одлучил да испуши тајно цигара во тоалетот и невнимателно си ги потпалил пантолоните.

Инцидентот се случил попладне кога во музејот има голем број посетители.

Речиси веднаш откако противпожарната служба добила сигнал. луѓето од музејот биле евакуирани. Според полицијата возрасниот пушач е со тешки изгореници на нозете и лесни на рацете. Во инцидентот повредена е полсено и неговата сопруга.

Коронавирус