понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 20
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Црн рекорд во Франција, за еден ден починаа 833 лица

Црн рекорд во Франција, за еден ден починаа 833 лица

Франција во изминатово деноноќие го забележа најцрниот рекорд откако е прогласена пандемијата на коронавирусот.

За само 24 часа, во земјата починаа 833 лица заболени од коронавирус.

Со ова бројот на починати во Франција се искачи на 8.911 од почетокот на епидемијата, јави дописникот на МИА.

Коронавирус