петок, 3. декември 2021. Вести денес: 22
home Вести

Чудо ги спаси од сигурна смрт: Една од најстрашните сообраќајки која ја имате видено (ВИДЕО)

Чудо ги спаси од сигурна смрт: Една од најстрашните сообраќајки која ја имате видено (ВИДЕО)

Страшна сообраќајна несреќа се случи во Русија и само по некое чудо нема загинати.

До несреќата дошло кога на камионот му отпаднало тркало и го  погодил автомобилот Форд Фиеста, кој доаѓал од спротивен правец.

47- годишниот возач на Фордот ја изгубил контролата над автомобилот и фронтално удрил во товарно возило. Камионот се превртел и се запалил, а огнот веднаш ја зафатил и кабината.

За среќа, возачот на Фордот завршил во болница со полесни повреди, додека возачот на камионот е неповреден.

Коронавирус