среда, 3. март 2021. Вести денес: 84
home Вести

Чикаго: Жена влетала во клуб и застрелала три лица, потоа се самоубила

Чикаго: Жена влетала во клуб и застрелала три лица, потоа се самоубила

Еден маж е убиен, двајца се борат за живот во Чикаго, откако на нив пукала жена која влетала во ноќен клуб. После тоа жената извршила самоубиство.

Пукањето се случило во салонот за цигари во еден клуб, а првите информации велат дека уште четири лица се повредени во пукањето.

Жената која пукала имала 51 година. Полицијата соопшти дека нема причини за грижа, и дека мотивот веројатно е „деловни проблеми“.

Коронавирус